ROZTAŃCZONE ŻORY – BALLO ARENA
W dniach 07 i 08.06.2025 w Żorach w „Kinie na Starówce” Towarzystwo Ballo wraz z KSSE i MOK było organizatorem XXI Międzynarodowego Festiwalu Tanecznego Ballo – Arena Żory 2025, który był dofinansowany z budżetu Urzędu Miasta Żory. Patronat nad festiwalem objął Prezydent Miasta Waldemar Socha i Przewodniczący Rady Miasta Piotr Kosztyła.
Podczas dwudniowego festiwalu, na żorskiej scenie zaprezentowało się 1000 tancerzy z 18 miast polskich oraz zespół Dance Club z Ukrainy. Tegoroczne jury w składzie: Anna Śmiganowska, Anna Pilipiszyn i Mateusz Mateja bardzo wysoko oceniło umiejętności tancerzy i przyznało 2 grand prix festiwalowe, które otrzymali: Art Studio Tańcówka i To dzięki Wam.
Scena tętniła życiem [taniec, pasja, energia i wytrwałość]. Wasze występy poruszyły serca i zachwyciły publiczność. Każdy uczestnik festiwalu otrzymał słodki poczęstunek, najmłodsze grupy – medale, a zespoły – dyplomy i puchary. Atrakcją festiwalową była nutkowa zumba na żorskim rynku i na scenie oraz występy Klubu Piosenki Ballo.
Zespół Wesołe Nutki na festiwalu zaprezentował się bardzo dobrze i zdobył:
-
I miejsce – mini formacja WN Dance Group
-
III miejsce – Wesołe Nutki I i gr. WN
-
wyróżnienie – Wesołe Nutki III i solistka Paulina Kramarczyk
Udane występy zanotowali również duet N. Ganiek i Z. Hrubesz oraz solistka Z. Hrubesz.
Towarzystwo Ballo dla gości zagranicznych przygotowało ciekawy program pobytu w Żorach. Zespół z Ukrainy zwiedził żorską starówkę, muzeum miejskie, którym byli zachwyceni. Wieczorem w miasteczku westernowym odbyły się wspólne warsztaty taneczne Wesołych Nutek i tancerzy z Lwowa. Był to czas z prawdziwymi przyjaciółmi – chwile radości, tańca i emocji, wspólna kolacja z niespodziankami.
Dziękujemy: Urzędowi Miasta, KSSE, MOK – a szczególnie p. kierownik J. Hrycak i całej załodze „Kina na Starówce”. Jesteście wspaniali.
Rodzice Towarzystwa Ballo – Wasza rola w sukcesie tego wydarzenia była nieoceniona. Dziękujemy za Waszą obecność i nieustające wsparcie.
Instruktorom – Wasza pasja i codzienna praca z młodymi artystami przynoszą wspaniałe efekty. Dziękujemy, że jesteście częścią tej wyjątkowej społeczności.
Dla partnerów i sponsorów – cieszymy się, że możemy liczyć na Wasze wsparcie, pomoc i zaangażowanie. To dzięki Wam tworzymy przestrzeń dla młodych talentów i możemy promować kulturę w naszym mieście.
Do zobaczenia za rok!!!


















































