Wesołe Nutki w Mińsku

W dniach 26 .11 do 1. 12. 2014 grupa reprezentacyjna zespołu tanecznego Wesołe Nutki WN –DANCE GROUP brała udział w festiwalu „Kiermasz” w Mińsku na Białorusi.

Jadąc do Mińska zatrzymaliśmy się w Kodniu, gdzie zwiedziliśmy Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej. Po śniadaniu ruszyliśmy w dalszą podróż do Mińska.
Po dwugodzinnej odprawie granicznej Białoruś powitała nas zimowym krajobrazem i nową strefą czasową [ +2 h].Do Mińska dotarliśmy o godz. 18.00 gdzie czekali na nas organizatorzy i rodziny , u których mieszkał zespół.

Pani Olga i Natasza zadbały o ciekawy i pełen atrakcji program pobytu w stolicy. Z polskim przewodnikiem zobaczyliśmy najpiękniejsze zabytki; kościoły , cerkwie, place, teatry , pomniki, Bibliotekę Narodową , obiekty sportowe oraz olbrzymią i nowoczesną architekturę Mińska. Uczestniczyliśmy w koncercie w Dziecięcym Centrum Rehabilitacyjnym w Mińsku gdzie zespół przedstawił program taneczny wraz z solistkami S. Szpiech i K. Kudłą oraz z instrumentalnym duetem K. Owczarek i W. Krusberski.

W sobotę do południa braliśmy udział w warsztatach tanecznych w Collegium Sztuki. Najpierw zaprezentowaliśmy swoje układy , a potem wspólnie uczyliśmy się różnych technik tanecznych . Warsztaty były wspaniałą okazją do wymiany doświadczeń oraz poznaniem sztuki baletowej i współczesnej młodzieży białoruskiej. Wieczorem w Domu Kultury Kolejarzy odbył się festiwal „ Kiermasz”, na którym zaprezentowało się 15 zespołów tanecznych oraz WN – DANCE GROUP jako jedyni goście z Polski.. Po koncercie wszystkie zespoły bawiły się na wspólnej dyskotece.

W ostatnim dniu pobytu w Mińsku byliśmy w cyrku, oglądając niezwykłe pokazy akrobatyczno- gimnastyczne oraz tresury zwierząt. Dla Nutek był to kolejny , pełny wrażeń międzynarodowy festiwal oraz niezapomniane chwile spędzone z rodzinami, które zapewniły nam wspaniałą i serdeczną atmosferę. Żegnając się z organizatorami i rodzinami ustaliliśmy następne spotkanie , tym razem w Żorach podczas święta ogniowego i Międzynarodowego Festiwalu Ballo.

Serdecznie dziękujemy rodzicom i sponsorom [Urząd Miasta Żory, Firma Warwas ,Eskulap Best-eko, P. Kuśmierek, Kancelaria Radców Prawnych, Restauracja R -1272] za pomoc w realizacji wyjazdu na festiwal do Mińska.