Duet instrumentalny I WN – Dance Group na XIII Międzynarodowym Festiwalu Intershow

W dniach od 4 -8.01.2015 duet instrumentalny z Zespołu Szkół Muzycznych w Żorach oraz  WN – Dance Group wzięły udział w XIII Międzynarodowym Festiwalu Intershow w Nowym Targu. Podhale powitało nas piękną i mrożną  zimą.

5 stycznia  wszyscy uczestnicy wzięli udział w uroczystym otwarciu festiwalu. Na scenie zaprezentowały się z flagami delegacje 7 państw uczestniczących w festiwalu tj. Mołdawia, Rosja, Estonia, Ukraina, Kazachstan, Łotwa i Białoruś. Polskę reprezentowała Dominika Jureczko. Organizatorem festiwalu była społeczna organizacja „Żródło Przyszłości „ z Odessy. Po otwarciu festiwalu rozpoczęły się przesłuchania konkursowe dla tancerzy, instrumentalistów, solistów  i zespołów wokalnych. W Państwowej Szkole Muzycznej im.  F.Chopina wspaniale zaprezentował się duet instrumentalny w składzie ; Wojciech  Krusberski i Kamil Owczarek, który jest prowadzony przez p. Esterę Manderla w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Żorach. Wojtek uczy się w klasie akordeonu u p. mgr Estery Manderli a Kamil w klasie wiolonczeli u p. mgr Aleksandry Stopy.

Razem występują  od 2012 roku, na swoim koncie mają wiele nagród i wyróżnień. Tego samego dnia wieczorem zaprezentowała się w przesłuchaniach konkursowych grupa WN –DANCE GROUP, wykonując dwa tańce  w kategorii taniec nowoczesny, której instruktorami są p. K. Dynak i M. Kożuch. Kolejny dzień festiwalowy upłynął nam na warsztatach tanecznych oraz wspólnej dyskotece wraz z zespołami z Białorusi, z którymi nawiązaliśmy kolejne nowe przyjażnie. 7 stycznia wyjechaliśmy na wycieczkę do Zakopanego. Spacerując po Krupówkach odwiedziliśmy fabrykę cukierków. Tam , podczas pokazu oglądaliśmy jak w tradycyjny sposób bez użycia maszyn panie produkują cukierki- a są  naprawdę  pyszne. 8 stycznia po obiedzie  i pożegnaniu z właścicielami „Bukowego gaju „ wyjechaliśmy do Nowego Targu na koncert galowy, który był rewią stylów , aranżacji  i profesjonalnych wykonań. Po koncercie  odbyło się ogłoszenie wyników. Duet Kamil i Wojtek zajęli I Miejsce  w kategorii instrumentalnej, a grupa WN- Dance Group zdobyła wyróżnienie III stopnia [ dyplomant III stopnia}.

Obie grupy otrzymały dyplomy i puchary oraz nominacje na Międzynarodowy Festiwal Kielce 2015.W Intershow uczestniczyło 600 wykonawców , w tym 27 międzynarodowych zespołów tanecznych. Gratulujemy całej żorskiej grupie za bardzo dobre wyniki i wspaniałą promocję naszego miasta na Międzynarodowym Festiwalu , który był dofinansowany z budżetu Urzędu Miasta Żory.