Brązowa Jodła dla Patrycji Wuwer w Kielcach

Solistki Patrycja Wuwer , Sylwia Szpiech i Agata Serafin z Klubu Piosenki Ballo brały udział w 42 Międzynarodowym Harcerskim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach w dniach od 12 do 26 lipca.

Festiwal rozpoczął się koncertem” Gospodarze – Gościom” na kieleckiej kadzielni. Następne dni festiwalowe to próby  do przesłuchań konkursowych oraz barwny korowód uczestników festiwalu ulicami Kielc. Po przesłuchaniach odbyły się warsztaty wokalne, które prowadziła p. Anna Kustra. Efektem pracy solistek było opracowanie nowej piosenki i zaprezentowanie jej na koncercie podsumowującym warsztaty  na kieleckim rynku. Po pierwszym tygodniu odbył się konkurs na piosenkę harcerską oraz rozpoczęły się przygotowania do koncertu galowego. Do nagrań dostała się Patrycja Wuwer, która wystąpiła na kadzielni w sobotnim koncercie .Punktem kulminacyjnym koncertu laureatów było wręczenie festiwalowych jodeł. Patrycja Wuwer wywalczyła brązową jodłę za piosenkę festiwalową , a Sylwia Szpiech otrzymała wyróżnienie.

Gratulujemy solistkom oraz instruktorce p. Monice Mendrok- Mice i życzymy dalszych sukcesów na kolejnych festiwalach. Towarzystwo Ballo serdecznie dziękuje  Dyrektorowi MOK –St. Ratajczykowi, p. R.Sozańskiemu oraz rodzicom solistek za pomoc w organizacji wyjazdu na festiwal.