Nutki na węgierskim festiwalu

Ostatnie dni majowe dwie grupy taneczne zespołu „Wesołe Nutki ” spędziły na Węgrzech w Sopron. Zespół został zaproszony na festiwal wina . Jadąc na Węgry zespół zwiedził Bratysławę wraz z panią przewodnik, która pokazała nam ciekawe i urocze zakątki stolicy.

W sobotę zespół uczestniczył w obchodach Dnia Dziecka. W muzealnych ogrodach Nutki wspaniale bawiły się na zajęciach rekreacyjno – sportowych. Następnie zwiedziły soprońskie muzeum oraz pięknie odremontowany deptak z placem , na którym odbywal się festiwal oraz jarmark sztuki ludowej i kiermasz różnorodnych potraw i wypieków węgierskich.
Piewszy koncert zespół dał na soprońskim osiedlu dla dzieci , który został przyjęty z wielkim apluzem przez węgierską publiczność. Po południu organizatorzy zaprosili nas na wycieczkę do Fertorakos, gdzie mogliśmy podziwiać unikatowy kamieniołom wraz z ścieżkami spacerowymi , platformami widokowymi, salami koncertowymi wykutymi w skałach oraz ciekawą i niepowtarzalną prezentację multimedzialną.Była to największa atrakcja pobytu w Sopron dla naszego zespołu. W ostatnim dniu festiwalu Nutki na głównej scenie soprońskiego deptaku, zatańczyły 40 minutowy koncert, w którym zaprezentowały tańce współczesne, nowoczesne, inscenizację taneczną oraz tańce ludowe – krakowiaka i poloneza. Była to wspaniała promocja naszego miasta podczas soprońskiego festiwalu.Młode tancerki spisały się znakomicie.

Wyjazd na Węgry został zrealizowany przy pomocy rodziców, Towarzystwa Ballo oraz Miejskiego Ośrodka Kultury, za co serdecznie dziękują uczestncy festiwalu.