WIZYTA NUTEK WE LWOWIE

W dniach 22 -25 listopada Zespół Taneczny Wesołe Nutki i solistki z Klubu Piosenki Ballo przebywały we Lwowie na zaproszenie Pałacu Młodzieży im. Hnata Chotkiewicza i zespołu Dance Club. Lwów powitał nas zimą i mrozem. Wraz z przewodnikiem p. Romanem poznaliśmy najważniejsze zabytki pięknego miasta. Spacerując uliczkami Lwowa odwiedziliśmy Muzeum Farmacji „ Aptekę pod Czarnym Orłem ”, w którym można było  zobaczyć stare eksponaty oraz   wszelkie naczynia i szkło wykorzystywane do produkcji leków.Muzeum  jest najstarszą wciąż działającą apteką we Lwowie . Jest to niezwykła atrakcja , pełna tajemniczych przedmiotów i fantastycznych historii.

W piątek Nutki uczestniczyły w warsztatach plastycznych w Pałacu Młodzieży , a wieczorem odbył się koncert dla mieszkańców Lwowa , który rozpoczął się multimedialną prezentacją o wspólnej współpracy artystycznej . Podczas koncertu zaprezentowały się Wesołe Nutki ,solistki W.Kuczyńska i M. Brudnowska oraz zespół Dance – Club. Był to wspaniały międzynarodowy show taneczny uzdolnionych młodych artystów z Ukrainy i Polski oraz doskonała promocja naszego miasta. Na zakończenie koncertu żorscy tancerze wręczyli drobne upominki  dla organizatorów oraz słodycze dla zespołu Dance Club ufundowane przez p. I.  Lubońską z Zajazdu Szałas.

Kolejny dzień  pobytu to wspólne warsztaty taneczne.  Wieczorem zostaliśmy zaproszeni do Opery Lwowskiej na przedstawienie „ Kiedy kwitnie paproć ”, podczas którego podziwialiśmy wspaniały balet , chór i orkiestrę oraz multimedialne scenografie.Dla Nutek było to niezapomniane przeżycie.W niedzielę  po pożegnaniu i podziękowaniu p. Tani i rodzicom zespołu Dance Club za uroczy  pobyt Nutek  we Lwowie wyruszyliśmy do Polski . Jako jedyny autokar zostaliśmy odprawieni na przejściu granicznym i bezpiecznie w godzinach wieczornych dotarliśmy do Żor.

Serdeczne  podziękowania  kierujemy do naszych rodziców , Towarzystwa Ballo i Miejskiego Ośrodka Kultury , którzy  pomogli nam zrealizować  wyjazd do  Lwowa i spełnić nasze dziecięce marzenia.