Projekt społeczny Wytańcz e(MOC)je!

“Wytańcz e(MOC)je” to projekt realizowany w ramach Olimpiady Społecznej Zwolnieni z Teorii, przeprowadzany przez cztery niezwykłe nastolatki: Wiktorię Trojanowską, Agatę Solik, Kingę Zając oraz Hannę Komorowską. Dziewczyny są uczennicami I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Karola Miarki w Żorach.

“Przez sytuację covidową dużo osób miało ograniczony ruch i kontakty międzyludzkie. To wszystko mogło spowodować zamknięcie się w sobie, zmianę samopoczucia na gorsze, oraz inne problemy, które możemy sobie tylko wyobrazić, bądź sami o nich wiemy. Chcemy spowodować, by dzieci otrzymały dawkę dobrej energii poprzez taniec i świetną zabawę. Zależy nam by mogły poznać siebie i swoje ciało, dodatkowo integrując się z innymi. Dążymy do tego, by poczuły się akceptowane mimo wszystko. By zobaczyły – jaką mają MOC” – mówią dziewczyny.

Na kilku ostatnich zajęciach gościliśmy licealistki, aby realizowały taneczny projekt. Nutki świetnie sobie poradziły, były zdeterminowane, odważne,  pełne energii i chętne do współpracy.

Bardzo dziękujemy dziewczynom za poświęcony czas i przeprowadzenie zajęć w ramach projektu.