My tańczyMY

W ostatni weekend majowy, w ramach projektu Roztańczone Żory, odbył się XVIII Międzynarodowy Festiwal Taneczny Ballo – Żory 2022, który był dofinansowany z budżetu Gminy Miejskiej Żory.

Podczas dwudniowej imprezy artystycznej zaprezentowało się 62 solistów, 35duetów i 83 zespoły . Łącznie na żorskiej Scenie na Starówce zatańczyło 1200 odważnych i niezwykle  utalentowanych tancerzy. Występujący zaskoczyli nas ciekawymi choreografiami, pomysłowymi rekwizytami, barwnymi strojami oraz charakterystycznym makijażem.

W trakcie festiwalu wyłoniono i nagrodzono najlepszych tancerzy, którzy otrzymali główną nagrodę- – Grand Prix. Wśród zwycięzców znaleźli się: solistka Karolina Mikołajec, duet Karolina Mikołajec   i Magdalena Szweter, zespół Reflex z Rybnika oraz TDK CREW z Żywca. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale, a mistrzowie puchary. Wspaniale zaprezentowały się Wesołe Nutki podczas tegorocznego festiwalu .Grupa młodzieżowa WN – Dance Group zdobyła I miejsce w innych formach tańca , w kategorii wiekowej 15- 17 lat, Wesołe Nutki II wytańczyły III miejsce , w kategorii 7 – 10 lat, a duet Milena Szkup i Maja Urlik otrzymały III miejsce , w kategorii 11 -15 lat. Nasze najmłodsze  4 -letnie tancerki „ pszczółki ”otrzymały medale i dyplom   za odwagę taneczną , natomiast 5- latki „kucharze” otrzymały również medale i dyplom za żywiołowość i pozytywną energię na scenie. Gratulacje dla całej nutkowej ekipy i ich instruktorów. Nasi goście ze Lwowa , zespół  Dance Club wytańczył  II miejsce i razem z nami cieszył się kolejnym swoim sukcesem , w tak trudnych chwilach dla nich.

Turniejowe emocje ani na chwilę nie opuszczały młodych artystów, jak i wspaniałą publiczność, gdyż wokół panowała pozytywna energia i żywioł, ale też harmonia duszy, umysłu i ciała. Tegoroczny festiwal pokazał, jak ważna na scenie jest współpraca i przyjaźń, która przenosi się także na doskonałe relacje poza nią. Atrakcją dla wszystkich gości niewątpliwie były Nutkowe Ulice Tańca przeprowadzone na rynku przez Panią Weronikę Poradę – instruktorkę fitness oraz organizatorkę cyklicznych wyjazdów grupowych Porada Camp, w których  brali udziału uczestnicy festiwalu, dzieci i młodzież z Szkoły Podstawowej Nr3 oraz mieszkańcy naszego miasta.

Festiwal MY tańczyMY okazał się dla nas wspaniałą taneczną ucztą, kolorowym i radosnym widowiskiem, a stało się to za sprawą cudownych instruktorów i opiekunów, którzy ciężko pracują  z tancerzami, aby potem móc się cieszyć nawet tym najmniejszym sukcesem. Dziękujemy z całego serca za przybycie do naszego urokliwego miasta, bo dzięki Wam mogliśmy zrealizować nasz  kolejny projekt. Partnerami do realizacji  zadania „Roztańczone Żory ”byli; Urząd Miasta Żory, Miejski Ośrodek Kultury i Kino na Starówce, Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Biuro Rachunkowe Radek ,Miasteczko Westernowe, Firma Best -Eko, Zajazd Szałas , Fabryka Formy, Bar Krówka, Towarzystwo Ballo, Kancelaria Prawna Lexus Consulting, Miejska Biblioteka Publiczna i rodzice zespołu Wesołe Nutki.

Wszystkim serdecznie dziękujemy i do zobaczenia za rok .