WESOŁE NUTKI I KLUB PIOSENKI BALLO NA TUNDER FESZTIVALLU W SOPRON – WĘGRY

W dniach 10 -12.06. 2022 zespół taneczny Wesołe Nutki reprezentował nasze miasto na Tunder Fesztivallu w Sopron na Węgrzech. Grupa wyjazdowa składała się z dwóch solistek z Klubu Piosenki Ballo (H. Jakieła i H. Barska), Wesołych Nutek gr. 1 oraz gr. młodzieżowej WN – Dance Group. Podczas dwudniowego festiwalu organizatorzy zapewnili nam ciekawy program pobytu w Sopron. Festiwal  odbywał się w Parku Miejskim Elżbiety, podczas którego zaprezentowały się zespoły węgierskich szkół podstawowych oraz Wesołe Nutki. Było to wspaniałe soprońskie święto dzieci . Alejami parku przeszedł korowód dzieci i osób dorosłych przebranych w pszczoły , motyle i wróżki. Nutki na korowodzie ubrane były w długie żółte sukienki i rozdawały materiały promocyjne o naszym mieście i zespole. W pierwszym  dniu festiwalu zespół wraz z solistkami zaprezentował swój program dwa razy na małej scenie, który został przyjęty wielkimi owacjami i brawami. Młode tancerki przed szeroką publicznością zatańczyły taniec współczesny, nowoczesny i hip- hop. Podczas festiwalu można było podziwiać stoiska sztuki ludowej, skosztować różnych miodów oraz potraw węgierskich, ozdabiać ciasteczka i malować  wszystko co jest związane z pszczołami. Było kolorowo, wesoło i tanecznie. Park zmienił się w cudowne miasteczko festiwalowe, w którym wszyscy się integrowali, była okazja do wymiany doświadczeń i do wspólnej komunikacji i otwartości na innych ludzi. Wieczorem po festiwalu, turystyczną kolejką zwiedziliśmy urocze miasto Sopron i na rynku zjedliśmy węgierską kolację. W drugim dniu festiwalu ponownie występowaliśmy w parku, ale tym razem na dużej scenie prezentując 40 minutowy program. Największą atrakcją tego dnia był taniec narodowy polonez , który specjalnie został przygotowany na festiwal. Nutki zaprezentowały się pięknie i zostały nagrane i sfotografowane do soprońskich kulturalnych materiałów reklamowych. Podczas występów Nutki rozdawały długopisy, zdjęcia i foldery reklamujące nasze miasto. Podczas pobytu w Sopron grupa żorska była ubrana w koszulki „ Jestem z Żor” oraz bluzy i czapki z logiem miasta i zespołu. Wizyta u naszych przyjaciół była kolejnym wspaniałym spotkaniem integracyjnym i nawiązaniem nowych przyjaźni oraz doskonałą formą wymiany doświadczeń  i nowych pomysłów pomiędzy instruktorami. Udział zespołu Wesołych Nutek  i solistek z Klubu Piosenki Ballo w festiwalu był możliwy dzięki dofinansowaniu z budżetu  Urzędu Miasta Żory i naszych wspaniałych rodziców , za co serdecznie dziękujemy .