Nutki na warsztatach tanecznych w Krynicy Zdroju

W dniach 26.06.  do 4.07. 2016 zespół taneczny Wesołe Nutki przebywał w Krynicy Zdroju na     warsztatach  tanecznych .Mieszkaliśmy w D.W. Hajduczek , który zapewnił nam doskonale warunki do ćwiczeń i atrakcyjny program turystyczny. Z przemiłą przewodnik p. Basią zwiedziliśmy najpiękniejsze zakątki  Beskidu Sądeckiego.Byliśmy na wycieczkach górskich zdobywając górę Huzart oraz na Jaworzynie Krynickiej,  na którą wyjechaliśmy kolejką gondolową. Zwiedziliśmy miejscowość Kamianną wraz z pasieką „ Barć” im. ks.dr H. Ostacha.

Tam poznaliśmy tajniki pszczelarstwa, spróbowaliśmy pysznych miodów oraz wykonaliśmy świeczki z wosku pszczelego.Zobaczyliśmy piękne ogrody sensoryczne w Muszynie oraz skorzystaliśmy z kompleksu sportowego Zapopradzie, z basenami , zjeżdżalniami oraz z 4 jacuzjami z wodami leczniczymi.Poznaliśmy historię cerkwi w Powrożniku.

Krynica to magiczne miejsce dla Nutek . Spacerując deptakiem mogliśmy podziwiać zespoły folklorystyczne z Azji, które uczestniczyły w festiwalu „Świat pod Kyczerą”, ich piekne stroje i urocze tańce. Byliśmy w nowej pijalni oraz na seansie grajacych fontan.

Zwiedziliśmy piękne słowackie miasteczko Bardejów o ciekawej zabudowie z kościołem Św. Idziego, który jest wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kultury i Natury UNESCO. Odwiedziliśmy ciekawą   Farmę Lamę w Tyliczu. Nutki mialy okazję karmienia zwierząt , jazdy konnej, brały udział w wiejskich zawodach oraz samodzielnie wykonywały pamiątki z Famy Lamy.

W drodze powrotnej zwiedziliśmy zabytkowy kościół i wzgórze golgota w Tyliczu. Dla gości i wczasowiczów Nutki dały  koncert , który został przyjęty wielkimi brawami, słowami uznania i podziękowaniami. Pobyt zespołu  w Krynicy to piękne plenerowe zdjęcia  z uroczych miejsc oraz warsztaty z tańca współczesnego prowadzone przez tancerkę Teatru Rozrywki  z Chorzowa . W dzień wyjazdu każda Nutka otrzymała medal i certyfikat ukończenia warsztatów.